FUGLE ELSKER FRØ...
VI ELSKER COOKIES
Vi bruger cookies for at gøre dit besøg på vores website så smidigt som muligt. Fra at huske dine præferencer til at vise dig den rette redekasse.
Nødvendige cookies og privatlivsvenlige analytiske cookies sikrer, at Vivara-webshoppen kan fungere pålideligt, sikkert og hurtigt, og at vi kan måle kvaliteten. Disse cookies er altid slået til. Hvis du vælger Acceptér alle, bruger vi også analytiske cookies, marketingcookies og personaliseringscookies. I den forbindelse behandler vi personoplysninger, såsom IP-adresse/cookie-ID samt klik- og browseradfærd, og vi kan dele disse med udvalgte 10 partnere (se partnerlisten). Du kan til enhver tid ændre dit samtykke i vores cookieerklæring, som du også kan finde via linket nederst på siden under “Cookies”. Mere info: cookieerklæring og privatlivserklæring.
🪻Højsæson-tilbud - spar op til 120 kr!
Indkøbskurv
Da rødhalse sætter pris på bløde fødeemner som frugt og insekter, har vi bearbejdet netop disse ingredienser. Rødhalse æder helst på eller tæt ved jorden. Læg derfor energiblokken til rødhalse direkte på jorden eller på et foderbræt. I øvrigt vil drosler, stære og solsorte også vide at sætte pris på denne specielle sammensætning.
• Fremstillet efter egen opskrift
• Rig på essentielle fedtstoffer og livsvigtige kalorier
• Energiblokkene fra Vivara indeholder flest kalorier – og det vil fuglene vide at sætte pris på!
I øvrigt kan du også få praktiske holdere til foderblokkene.
Bør opbevares tørt og køligt!
| Varenummer | 100840120 |
|---|---|
| Mærke | CJ Wildlife |
| Bredde | 125 mm |
| Højde | 125 mm |
| Længde | 40 mm |
| Vægt | 0.3 kg |
| Kalorier (pr. 100 g) | 696 |
| Hovedingredienser | Jordnøddemel, Oksetalg, Solsikkehjerter, Rosiner, Havre, Jordnødder, Majs, Gul Hirse, Havregrød, Tørrede melorme, Rapeseed Oil |
| Analytiske ingredienser | Fugtighed 2.97%, Råprotein 14.99%, Råfedt 63.85%, Råfibre 1.17%, Råaske 1.35%, Kulhydrater 15.45% |
| Egnet til | Fugleborde, Eky’okulya ekyetongodde |
| Egnet dyreliv | Fugl |
| husdyr advarsel | Ja |
| Cookienavn | Type | Expires | Beskrivelse |
|---|