FUGLE ELSKER FRØ...
VI ELSKER COOKIES
Vi bruger cookies for at gøre dit besøg på vores website så smidigt som muligt. Fra at huske dine præferencer til at vise dig den rette redekasse.
Nødvendige cookies og privatlivsvenlige analytiske cookies sikrer, at Vivara-webshoppen kan fungere pålideligt, sikkert og hurtigt, og at vi kan måle kvaliteten. Disse cookies er altid slået til. Hvis du vælger Acceptér alle, bruger vi også analytiske cookies, marketingcookies og personaliseringscookies. I den forbindelse behandler vi personoplysninger, såsom IP-adresse/cookie-ID samt klik- og browseradfærd, og vi kan dele disse med udvalgte 10 partnere (se partnerlisten). Du kan til enhver tid ændre dit samtykke i vores cookieerklæring, som du også kan finde via linket nederst på siden under “Cookies”. Mere info: cookieerklæring og privatlivserklæring.
🪻Højsæson-tilbud - spar op til 120 kr!
Indkøbskurv
Indtast din e-mail for at få en lagerbesked:
Nu kan du langtidsfodre, og samtidig sikre, at det kun er de små fugle, der kan komme ind til foderet. Fedtgiganten kan hænges op, sættes på en pæl eller bare sættes et sted. Den er let at skille ad, når den skal genfyldes eller rengøres. Fedtgiganten er multifunktionel og kan fyldes med både vores fedtsøjler (500g eller 1000g), foderblokke (eventuel med to styk samtidig) eller vores mejsekugler (der kan være op til 10 styk).
| Varenummer | 945500119 |
|---|---|
| Mærke | CJ Wildlife |
| Bredde | 320 mm |
| Højde | 280 mm |
| Længde | 320 mm |
| Vægt | 1.415 kg |
| Egnet dyreliv | Fugl |
| Egnet til | Gråspurv, Solsort, Musvit, Blåmejse, Rødhals, Gærdesmutte, Bogfinke, Stær, Spætmejse, Træløber, Sortmejse, Halemejse, Pandestjert, Sumpmejse, Skovspurv |
| Farve | Grøn |
| Materiale | Metal |
| Cookienavn | Type | Expires | Beskrivelse |
|---|