FUGLE ELSKER FRØ...
VI ELSKER COOKIES
Vi bruger cookies for at gøre dit besøg på vores website så smidigt som muligt. Fra at huske dine præferencer til at vise dig den rette redekasse.
Nødvendige cookies og privatlivsvenlige analytiske cookies sikrer, at Vivara-webshoppen kan fungere pålideligt, sikkert og hurtigt, og at vi kan måle kvaliteten. Disse cookies er altid slået til. Hvis du vælger Acceptér alle, bruger vi også analytiske cookies, marketingcookies og personaliseringscookies. I den forbindelse behandler vi personoplysninger, såsom IP-adresse/cookie-ID samt klik- og browseradfærd, og vi kan dele disse med udvalgte 10 partnere (se partnerlisten). Du kan til enhver tid ændre dit samtykke i vores cookieerklæring, som du også kan finde via linket nederst på siden under “Cookies”. Mere info: cookieerklæring og privatlivserklæring.
🪻Højsæson-tilbud - spar op til 120 kr!
Indkøbskurv
Med vores foderblokke giver du fuglene den lille ekstra hjælp. De er proppet med essentielle fedtstoffer og olier og er en værdifuld energiforsyning til fuglene. Hver lille smule giver dem et reelt energiløft. Denne variant indeholder tørrede melorme. Og de hører – levende såvel som i tørret tilstand – til blandt mange havefugles livretter.
• Fremstillet efter egen opskrift
• Rig på essentielle fedtstoffer og livsvigtige kalorier
• Energiblokkene fra Vivara indeholder flest kalorier – og det vil fuglene vide at sætte pris på!
I øvrigt kan du også få praktiske holdere til foderblokkene.
Bør opbevares tørt og køligt!
| Varenummer | 100780120 |
|---|---|
| Mærke | CJ Wildlife |
| Bredde | 125 mm |
| Højde | 125 mm |
| Længde | 40 mm |
| Vægt | 0.3 kg |
| Kalorier (pr. 100 g) | 698 |
| Hovedingredienser | Jordnøddemel, Oksetalg, Tørrede melorme |
| Analytiske ingredienser | Fugtighed 2.84%, Råprotein 15.62%, Råfedt 64.02%, Råfibre 1.2%, Råaske 1.36%, Kulhydrater 14.74% |
| Egnet til | Fugleborde, Eky’okulya ekyetongodde |
| Egnet dyreliv | Fugl |
| Cookienavn | Type | Expires | Beskrivelse |
|---|