FUGLE ELSKER FRØ...
VI ELSKER COOKIES
Vi bruger cookies for at gøre dit besøg på vores website så smidigt som muligt. Fra at huske dine præferencer til at vise dig den rette redekasse.
Nødvendige cookies og privatlivsvenlige analytiske cookies sikrer, at Vivara-webshoppen kan fungere pålideligt, sikkert og hurtigt, og at vi kan måle kvaliteten. Disse cookies er altid slået til. Hvis du vælger Acceptér alle, bruger vi også analytiske cookies, marketingcookies og personaliseringscookies. I den forbindelse behandler vi personoplysninger, såsom IP-adresse/cookie-ID samt klik- og browseradfærd, og vi kan dele disse med udvalgte 10 partnere (se partnerlisten). Du kan til enhver tid ændre dit samtykke i vores cookieerklæring, som du også kan finde via linket nederst på siden under “Cookies”. Mere info: cookieerklæring og privatlivserklæring.
🪻Højsæson-tilbud - spar op til 120 kr!
Indkøbskurv
Stilfuld, sikker og skabt til deling – mød foderhuset Nagano
Vil du forkæle havens fugle og samtidig forskønne din udendørsplads? Nagano fuglefoderholderen er en smart og smuk løsning, der er både praktisk og stilren. Fremstillet i holdbar bambus og behandlet med en vildtsikker lak, er den bygget til at modstå alle årstider – uden at gå på kompromis med sikkerhed eller æstetik.
Designet specielt til hele jordnødder, forhindrer det fine net, at unger sluger for store bidder. Det giver sikre snackpauser for unge fugle – og ro i sindet for dig. Bonus: den fungerer også super godt med foderpellets!
Det smarte design gør det muligt for flere fugle at spise på samme tid – ingen skænderier over maden. Derudover er den nem at rengøre, let at hænge op og leveres i en smuk gaveæske. (Vi forstår dig godt, hvis du beholder den selv.)
Derfor hører Nagano hjemme i din have
Hvorfor vælge Vivara?
| Varenummer | 303220119 |
|---|---|
| Mærke | CJ Wildlife |
| Bredde | 183 mm |
| Højde | 155 mm |
| Længde | 105 mm |
| Vægt | 0.38 kg |
| Egnet dyreliv | Fugl |
| Egnet til | Blåmejse, Musvit, Sortmejse, Halemejse, Gråspurv, Grønirisk, Bogfinke |
| Farve | Brun |
| Materiale | Bambus, Træ (FSC® 100%) |
| Cookienavn | Type | Expires | Beskrivelse |
|---|