FUGLE ELSKER FRØ...
VI ELSKER COOKIES
Vi bruger cookies for at gøre dit besøg på vores website så smidigt som muligt. Fra at huske dine præferencer til at vise dig den rette redekasse.
Nødvendige cookies og privatlivsvenlige analytiske cookies sikrer, at Vivara-webshoppen kan fungere pålideligt, sikkert og hurtigt, og at vi kan måle kvaliteten. Disse cookies er altid slået til. Hvis du vælger Acceptér alle, bruger vi også analytiske cookies, marketingcookies og personaliseringscookies. I den forbindelse behandler vi personoplysninger, såsom IP-adresse/cookie-ID samt klik- og browseradfærd, og vi kan dele disse med udvalgte 10 partnere (se partnerlisten). Du kan til enhver tid ændre dit samtykke i vores cookieerklæring, som du også kan finde via linket nederst på siden under “Cookies”. Mere info: cookieerklæring og privatlivserklæring.
🪻Højsæson-tilbud - spar op til 120 kr!
Indkøbskurv
Denne proteinrige insektblanding er fyldt med tørrede insekter og fedt, to vigtige dele af vores havefugles kost. Protein er afgørende for fuglene i ynglesæsonen, og protein hjælper med at give dem styrke og udholdenhed. Fedtindholdet sikrer, at de er fyldt med næringstætte kalorier, der giver masser af energi og varme!
Tørrede insekter sikrer, at fuglene ud over protein også får deres kalcium-fix til stærkere vinger og knogler. Denne mad er det perfekte måltid for vores havevenner.
Læg denne proteinrige insektblanding på foderbordet eller i et foderrør, så havens fugle kan få glæde af den.
| Varenummer | 109990119 |
|---|---|
| Mærke | CJ Wildlife |
| Bredde | 285 mm |
| Højde | 349 mm |
| Længde | 92 mm |
| Vægt | 2.5 kg |
| Kalorier (pr. 100 g) | 466 |
| Hovedingredienser | Talgpiller, Tørrede melorme |
| Analytiske ingredienser | Fugtighed 9.56%, Råprotein 16.38%, Råfedt 22.48%, Råfibre 2.95%, Råaske 6.38%, Kulhydrater 49.37% |
| Egnet til | Fugleborde, Eky’okulya ekyetongodde, Foderhuse, Fodring på jorden, Rørfoder |
| Egnet dyreliv | Fugl |
| Egnet til | Blåmejse, Musvit, Sortmejse, Topmejse, Halemejse, Gråspurv, Skovspurv, Rødhals, Sangdrossel, Stær, Gærdesmutte, Solsort |
| Cookienavn | Type | Expires | Beskrivelse |
|---|