FUGLE ELSKER FRØ...
VI ELSKER COOKIES
Vi bruger cookies for at gøre dit besøg på vores website så smidigt som muligt. Fra at huske dine præferencer til at vise dig den rette redekasse.
Nødvendige cookies og privatlivsvenlige analytiske cookies sikrer, at Vivara-webshoppen kan fungere pålideligt, sikkert og hurtigt, og at vi kan måle kvaliteten. Disse cookies er altid slået til. Hvis du vælger Acceptér alle, bruger vi også analytiske cookies, marketingcookies og personaliseringscookies. I den forbindelse behandler vi personoplysninger, såsom IP-adresse/cookie-ID samt klik- og browseradfærd, og vi kan dele disse med udvalgte 10 partnere (se partnerlisten). Du kan til enhver tid ændre dit samtykke i vores cookieerklæring, som du også kan finde via linket nederst på siden under “Cookies”. Mere info: cookieerklæring og privatlivserklæring.
🪻Højsæson-tilbud - spar op til 120 kr!
Indkøbskurv
Hvis du leder efter et kvalitetsfoderbræt, behøver du ikke lede længere. Shaw-foderbrættet er vores eget design og er lavet af FSCcertificeret fyrretræ af høj kvalitet. Taget, formet som et saddeltag (der giver ly til foder og fugle), er behandlet med en miljøvenlig bejdse i en neutral grøn farve, der passer til alle havetyper.
Andre gode egenskaber ved dette foderbræt er, at det er højere end gennemsnittet. Det gør det sværere for katte at nå eller skræmme fuglene, og det er designet til at være perfekt proportioneret for at opnå en god balance. Og derved bliver foderbrættet mere robust.
Hovedkomponenterne til Shaw-foderbrættet er helt enkle at samle; der medfølger alle skruer og søm til opgaven. Brættets ene side har en skrå kant, der letter rengøringen. Der er
afløbshuller i bunden, så overskydende vand kan løbe ud, hvilket hjælper med at holde foderet friskt. Der er mange muligheder at vælge imellem, men vores Premium
Table Seed eller vores Hi-energy No Mess Seed Mix passer perfekt til dette bræt. Vi anbefaler at vælge et opstillingssted, der kan ses et vindue, så du kan nyde at se fuglene flyve til og fra. Det er dog vigtigt at vælge et relativt beskyttet sted, der ikke ligger udsat for den kraftigste vind.
Mål på fodringsområdet 290 mm x 230 mm
| Varenummer | 300120119 |
|---|---|
| Mærke | CJ Wildlife |
| Bredde | 716 mm |
| Højde | 1422 mm |
| Længde | 716 mm |
| Vægt | 5 kg |
| Egnet dyreliv | Fugl |
| Egnet til | Gråspurv, Musvit, Blåmejse, Rødhals, Bogfinke, Stær |
| Farve | Brun |
| Materiale | Træ (FSC® 100%) |
| Cookienavn | Type | Expires | Beskrivelse |
|---|