FUGLE ELSKER FRØ...
VI ELSKER COOKIES
Vi bruger cookies for at gøre dit besøg på vores website så smidigt som muligt. Fra at huske dine præferencer til at vise dig den rette redekasse.
Nødvendige cookies og privatlivsvenlige analytiske cookies sikrer, at Vivara-webshoppen kan fungere pålideligt, sikkert og hurtigt, og at vi kan måle kvaliteten. Disse cookies er altid slået til. Hvis du vælger Acceptér alle, bruger vi også analytiske cookies, marketingcookies og personaliseringscookies. I den forbindelse behandler vi personoplysninger, såsom IP-adresse/cookie-ID samt klik- og browseradfærd, og vi kan dele disse med udvalgte 10 partnere (se partnerlisten). Du kan til enhver tid ændre dit samtykke i vores cookieerklæring, som du også kan finde via linket nederst på siden under “Cookies”. Mere info: cookieerklæring og privatlivserklæring.
🪻Højsæson-tilbud - spar op til 120 kr!
Indkøbskurv
Denne halve kokosnød er fyldt med kalorieholdigt fedt, som er beriget med proteinrige insekter og melorme. Foderblandingen indeholder desuden frø og jordnøddemel. Takket være disse energirige ingredienser er foderblandingen en velegnet kilde til energi for havens vilde fugle. For eksempel giver de indeholdte melorme et godt skud protein, som er en vigtig byggesten for fuglene.
Samtidig er den halve, fyldte kokosnød ganske dekorativ og samtidig praktisk: fuglene kan let holde sig fast i kanten, mens kokosnødden hænger i et træ og pynter i haven.
Kokosnødder er en bæredygtig måde at tilbyde fuglene foder på. Når de har tømt den, kan du ganske enkelt smide den tomme nøddeskal i den grønne affaldsspand eller på kompostbunken.
* En naturlig udstråling
* Skal blot hænges op
* Optimalt greb for fuglene på grund af den ru yderside
* Fedt af høj kvalitet udgør en glimrende energikilde
Vægt: ca. 200 g. Vægt kan variere.
| Varenummer | 105350119 |
|---|---|
| Mærke | CJ Wildlife |
| Bredde | 120 mm |
| Højde | 180 mm |
| Længde | 45 mm |
| Vægt | 0.1 kg |
| Kalorier (pr. 100 g) | 473 |
| Hovedingredienser | Hvedemel, Oksetalg, Jordnøddemel, Blandede frø, Tørrede melorme 0.01%, Insekter 0.01% |
| Analytiske ingredienser | Fugtighed 7.6%, Råprotein 7%, Råfedt 32.2%, Råfibre 2.3%, Råaske 0.8% |
| Egnet til | Fugleborde, Klar til at hænge |
| Egnet dyreliv | Fugl |
| Cookienavn | Type | Expires | Beskrivelse |
|---|