Vi bruger cookies til at gøre dit besøg på vores hjemmeside så gnidningsfrit som muligt, fra at huske dine præferencer til at vise den rigtige fuglekasse.
FUGLE ELSKER FRØ...
VI ELSKER COOKIES
Indkøbskurv
Med vores foderblokke giver du fuglene den lille ekstra hjælp. De er proppet med essentielle fedtstoffer og olier og er en værdifuld energiforsyning til fuglene. Hver lille smule giver dem et reelt energiløft. Disse varianter indeholder energirigtige ingredienser som gruttede, røde majs og solsikkekerner. En perfekt kombination for både fedtelskere som mejser og kornspisere som gråspurve.
• Fremstillet efter egen opskrift
• Rig på essentielle fedtstoffer og livsvigtige kalorier
• Energiblokkene fra Vivara indeholder flest kalorier – og det vil fuglene vide at sætte pris på!
I øvrigt kan du også få praktiske holdere til foderblokkene.
Bør opbevares tørt og køligt!
| Varenummer | 100770120 |
|---|---|
| Mærke | CJ Wildlife |
| Bredde | 125 mm |
| Højde | 125 mm |
| Længde | 40 mm |
| Vægt | 0.3 kg |
| Kalorier (pr. 100 g) | 692 |
| Hovedingredienser | Jordnøddemel, Oksetalg, Solsikkehjerter, Rød majs |
| Analytiske ingredienser | Fugtighed 3.32%, Råprotein 14.16%, Råfedt 63.31%, Råfibre 1.21%, Råaske 1.35%, Kulhydrater 16.47% |
| Egnet til | Fugleborde, Eky’okulya ekyetongodde |
| Egnet dyreliv | Fugl |
| Cookienavn | Type | Expires | Beskrivelse |
|---|