FUGLE ELSKER FRØ...
VI ELSKER COOKIES
Vi bruger cookies for at gøre dit besøg på vores website så smidigt som muligt. Fra at huske dine præferencer til at vise dig den rette redekasse.
Nødvendige cookies og privatlivsvenlige analytiske cookies sikrer, at Vivara-webshoppen kan fungere pålideligt, sikkert og hurtigt, og at vi kan måle kvaliteten. Disse cookies er altid slået til. Hvis du vælger Acceptér alle, bruger vi også analytiske cookies, marketingcookies og personaliseringscookies. I den forbindelse behandler vi personoplysninger, såsom IP-adresse/cookie-ID samt klik- og browseradfærd, og vi kan dele disse med udvalgte 10 partnere (se partnerlisten). Du kan til enhver tid ændre dit samtykke i vores cookieerklæring, som du også kan finde via linket nederst på siden under “Cookies”. Mere info: cookieerklæring og privatlivserklæring.
🪻Højsæson-tilbud - spar op til 120 kr!
Indkøbskurv
Foderblandingerne indeholder økologiske ingredienser. Det betyder, at de er dyrket uden anvendelse af kunstgødning og pesticider. Økologisk dyrkede produkter er rene og holder en høj kvalitet. Dette foder til havens vilde fugle indeholder blandt andet mange energifyldte, afskallede solsikkekerner, som er meget afholdt blandt en række af de almindeligste fugle i vores haver. Alle skaller er fjernet, hvilket giver et renere foderprodukt og dermed også et renere fodersted. Blandingen er tænkt anvendt på foderbræt, foderskål og på jorden.
EU Økologisk
| Varenummer | 110570119 |
|---|---|
| Mærke | CJ Wildlife |
| Bredde | 300 mm |
| Højde | 320 mm |
| Længde | 65 mm |
| Vægt | 2.5 kg |
| Kalorier (pr. 100 g) | 492.71 |
| Hovedingredienser | Økologiske solsikkefrø, Økologisk majs, Økologisk havre, Økologiske havreflager |
| Analytiske ingredienser | Råprotein 17.12%, Råfedt 29.36%, Råfibre 5.24%, Råaske 2.68% |
| Egnet til | Fugleborde, Foderhuse, Fodring på jorden, Rørfoder |
| Egnet dyreliv | Fugl |
| Cookienavn | Type | Expires | Beskrivelse |
|---|