FUGLE ELSKER FRØ...
VI ELSKER COOKIES
Vi bruger cookies for at gøre dit besøg på vores website så smidigt som muligt. Fra at huske dine præferencer til at vise dig den rette redekasse.
Nødvendige cookies og privatlivsvenlige analytiske cookies sikrer, at Vivara-webshoppen kan fungere pålideligt, sikkert og hurtigt, og at vi kan måle kvaliteten. Disse cookies er altid slået til. Hvis du vælger Acceptér alle, bruger vi også analytiske cookies, marketingcookies og personaliseringscookies. I den forbindelse behandler vi personoplysninger, såsom IP-adresse/cookie-ID samt klik- og browseradfærd, og vi kan dele disse med udvalgte 10 partnere (se partnerlisten). Du kan til enhver tid ændre dit samtykke i vores cookieerklæring, som du også kan finde via linket nederst på siden under “Cookies”. Mere info: cookieerklæring og privatlivserklæring.
Indkøbskurv
Forkæl dine fjerklædte venner med en lækker, energifyldt godbid – 100 % økologiske mejsekugler! Perfekte til fodring året rundt. De er lavet med en nærende blanding af solsikkefrø, jordnødder og plantebaserede fedtstoffer – nøje udvalgt for at støtte fuglenes sundhed og energi.
Ingen animalske produkter og ingen skadelige kemikalier. Kun ren plantekraft, der hjælper fuglene med at trives og holder haven venlig for dyrelivet.
Uanset om du lægger dem i en mejsekugleholder eller smuldrer dem ud på et fuglebord, er de lette at servere og uimodståelige for fuglene.
| Varenummer | 100450119 |
|---|---|
| Mærke | CJ Wildlife |
| Bredde | 110 mm |
| Højde | 55 mm |
| Længde | 170 mm |
| Vægt | 0.51 kg |
| Kalorier (pr. 100 g) | 452 |
| Hovedingredienser | Økologisk hvede, Økologisk majs, Økologisk palmefedt, Økologiske solsikkefrø, Organisk calciumcarbonat, Økologisk hirsefrø, Økologiske havreflager |
| Analytiske ingredienser | Råprotein 8.2%, Fugtighed, Råfedt 23.7%, Råfibre 3.9%, Råaske 5.2%, Kulhydrater |
| Egnet til | Fugleborde, Eky’okulya ekyetongodde |
| Egnet dyreliv | Fugl |
| Egnet til | Blåmejse, Musvit, Sortmejse, Topmejse, Sumpmejse, Pandestjert, Halemejse, Skovspurv, Gråspurv, Spætmejse, Stor Flagspætte |
| Cookienavn | Type | Expires | Beskrivelse |
|---|