FUGLE ELSKER FRØ...
VI ELSKER COOKIES
Vi bruger cookies for at gøre dit besøg på vores website så smidigt som muligt. Fra at huske dine præferencer til at vise dig den rette redekasse.
Nødvendige cookies og privatlivsvenlige analytiske cookies sikrer, at Vivara-webshoppen kan fungere pålideligt, sikkert og hurtigt, og at vi kan måle kvaliteten. Disse cookies er altid slået til. Hvis du vælger Acceptér alle, bruger vi også analytiske cookies, marketingcookies og personaliseringscookies. I den forbindelse behandler vi personoplysninger, såsom IP-adresse/cookie-ID samt klik- og browseradfærd, og vi kan dele disse med udvalgte 10 partnere (se partnerlisten). Du kan til enhver tid ændre dit samtykke i vores cookieerklæring, som du også kan finde via linket nederst på siden under “Cookies”. Mere info: cookieerklæring og privatlivserklæring.
🪻Højsæson-tilbud - spar op til 120 kr!
Indkøbskurv
Spætten invaderer nogle gange en anden redekasse ved at hakke flyvehullet større. Med denne redekasse i birk får spætten sin egen rede med et lukket flyvehul, som den selv kan hakke ud. Fyld redekassen med et lag skovjord eller tørv. Den udhulede birkestamme passer perfekt ind i de naturlige omgivelser i din have. Redekassen skal helst hænges på 3 meters højde (minimum 2 meters højde). Taget kan skrues af så redekassen kan rengøres.
Redekassen er et naturligt produkt så størrelsen kan variere.
| Varenummer | 935320120 |
|---|---|
| Mærke | CJ Wildlife |
| Bredde | 274 mm |
| Højde | 576 mm |
| Længde | 211 mm |
| Vægt | 5.805 kg |
| Egnet dyreliv | Fugl |
| Egnet til | Stor Flagspætte, Grønspætte |
| Materiale | Træ (FSC® 100%), Birk |
| Cookienavn | Type | Expires | Beskrivelse |
|---|