FUGLE ELSKER FRØ...
VI ELSKER COOKIES
Vi bruger cookies for at gøre dit besøg på vores website så smidigt som muligt. Fra at huske dine præferencer til at vise dig den rette redekasse.
Nødvendige cookies og privatlivsvenlige analytiske cookies sikrer, at Vivara-webshoppen kan fungere pålideligt, sikkert og hurtigt, og at vi kan måle kvaliteten. Disse cookies er altid slået til. Hvis du vælger Acceptér alle, bruger vi også analytiske cookies, marketingcookies og personaliseringscookies. I den forbindelse behandler vi personoplysninger, såsom IP-adresse/cookie-ID samt klik- og browseradfærd, og vi kan dele disse med udvalgte 10 partnere (se partnerlisten). Du kan til enhver tid ændre dit samtykke i vores cookieerklæring, som du også kan finde via linket nederst på siden under “Cookies”. Mere info: cookieerklæring og privatlivserklæring.
Indkøbskurv
Redekasse Malaga af træbeton efterligner ikke alene naturens egne redehuller til perfektion, den er også fremstillet i en tiltalende kvalitet. Redekassen består af to dele, som uden problemer kan samles. Du kan let fastgøre den til en gren eller et andet stabilt grundlag ved hjælp af den medfølgende bøjle.
Malaga har et indflyvningshul på 32 mm. Det indebærer, at den først og fremmest vil finde beboere blandt de større mejser, men andre små fugle kan også finde på at flytte ind. Det skyldes ikke mindst de fordele, træbeton som materiale byder fuglene. WoodStone træbeton er isolerende, men dog stadig åndbar. Det bidrager til at holde en mere ensartet temperatur i redekassen, og det fremmer i sig selv yngleprocessen. Desuden er det et robust materiale, så du vil have glæde af denne redekasse i mange år.
| Varenummer | 904970119 |
|---|---|
| Mærke | CJ Wildlife |
| Bredde | 180 mm |
| Højde | 240 mm |
| Længde | 180 mm |
| Vægt | 2.01 kg |
| Egnet dyreliv | Fugl |
| Egnet til | Musvit, Gråspurv, Spætmejse, Broget Fluesnapper |
| Farve | Sort |
| Materiale | Træ (FSC® 100%), Woodstone |
| Hulformat | 32mm |
| Cookienavn | Type | Expires | Beskrivelse |
|---|