FUGLE ELSKER FRØ...
VI ELSKER COOKIES
Vi bruger cookies for at gøre dit besøg på vores website så smidigt som muligt. Fra at huske dine præferencer til at vise dig den rette redekasse.
Nødvendige cookies og privatlivsvenlige analytiske cookies sikrer, at Vivara-webshoppen kan fungere pålideligt, sikkert og hurtigt, og at vi kan måle kvaliteten. Disse cookies er altid slået til. Hvis du vælger Acceptér alle, bruger vi også analytiske cookies, marketingcookies og personaliseringscookies. I den forbindelse behandler vi personoplysninger, såsom IP-adresse/cookie-ID samt klik- og browseradfærd, og vi kan dele disse med udvalgte 10 partnere (se partnerlisten). Du kan til enhver tid ændre dit samtykke i vores cookieerklæring, som du også kan finde via linket nederst på siden under “Cookies”. Mere info: cookieerklæring og privatlivserklæring.
🪻Højsæson-tilbud - spar op til 120 kr!
Indkøbskurv
Denne foderblanding består 100% af økologiske ingredientser, som er dyrket uden brug af farlige kemikalier og pesticider. Denne alsidige blanding af ingredientser af højeste kvalitet tiltrækker mange forskellige fuglearter og kan anvendes i foderautomater, i foderhuse, på foderbrættet eller strøet på jorden. Blandingen er også ideel som andefoder, som alternativ til usundt brød, når du går en tur rundt om søen.
Denne foder kan anvendes hele året rundt. Ingredientserne I blandingen giver fuglene de kalorier og fedt, som de har behov for, for at kunne leve sundt året rundt.
EU Økologisk
| Varenummer | 122050119 |
|---|---|
| Mærke | CJ Wildlife |
| Bredde | 300 mm |
| Højde | 320 mm |
| Længde | 65 mm |
| Vægt | 2.5 kg |
| Kalorier (pr. 100 g) | 432.36 |
| Hovedingredienser | Økologiske sorte solsikker, Økologisk majs, Økologisk hirse, Økologisk havre |
| Analytiske ingredienser | Råprotein 12.18%, Råfedt 21.3%, Råfibre 15.1%, Råaske 2.27% |
| Egnet til | Fugleborde, Foderhuse, Fodring på jorden, Rørfoder |
| Egnet dyreliv | Fugl |
| Egnet til | Blåmejse, Musvit, Topmejse, Halemejse, Gråspurv, Skovspurv, Rødhals, Bogfinke, Grønirisk, Sangdrossel, Stillits, Stær, Grønsisken, Solsort, Spætmejse |
| Cookienavn | Type | Expires | Beskrivelse |
|---|