FUGLE ELSKER FRØ...
VI ELSKER COOKIES
Vi bruger cookies for at gøre dit besøg på vores website så smidigt som muligt. Fra at huske dine præferencer til at vise dig den rette redekasse.
Nødvendige cookies og privatlivsvenlige analytiske cookies sikrer, at Vivara-webshoppen kan fungere pålideligt, sikkert og hurtigt, og at vi kan måle kvaliteten. Disse cookies er altid slået til. Hvis du vælger Acceptér alle, bruger vi også analytiske cookies, marketingcookies og personaliseringscookies. I den forbindelse behandler vi personoplysninger, såsom IP-adresse/cookie-ID samt klik- og browseradfærd, og vi kan dele disse med udvalgte 10 partnere (se partnerlisten). Du kan til enhver tid ændre dit samtykke i vores cookieerklæring, som du også kan finde via linket nederst på siden under “Cookies”. Mere info: cookieerklæring og privatlivserklæring.
🪻Højsæson-tilbud - spar op til 120 kr!
Indkøbskurv
Dettte strøfoder indeholder økologiske ingredienser. Det betyder, at de er dyrket uden anvendelse af kunstgødning og pesticider. Økologisk dyrkede produkter er rene og holder en høj kvalitet. Dette strøfoder er en rigt sammensat foderblanding, der består af hvede, majs, solsikkekerner, havre og hirse. De mange ingredienser gør blandingen attraktiv for mange forskellige fuglearter. Foderblandingen kan anvendes i foderhus, på foderbræt og i foderskål samt på jorden.
EU Økologisk
| Varenummer | 130540119 |
|---|---|
| Mærke | CJ Wildlife |
| Bredde | 300 mm |
| Højde | 320 mm |
| Længde | 65 mm |
| Vægt | 2.5 kg |
| Kalorier (pr. 100 g) | 375.24 |
| Hovedingredienser | Økologisk hvede, Økologisk majs, Økologiske sorte solsikker, Økologisk hirsefrø, Økologisk havre |
| Analytiske ingredienser | Råprotein 11%, Råfedt 8.25%, Råfibre 6.72%, Råaske 1.81% |
| Egnet til | Fugleborde, Foderhuse, Fodring på jorden |
| Egnet dyreliv | Fugl |
| Egnet til | Blåmejse, Musvit, Topmejse, Gråspurv, Skovspurv, Rødhals, Bogfinke, Grønirisk, Sangdrossel, Stær, Gærdesmutte, Solsort, Spætmejse |
| Cookienavn | Type | Expires | Beskrivelse |
|---|