FUGLE ELSKER FRØ...
VI ELSKER COOKIES
Vi bruger cookies for at gøre dit besøg på vores website så smidigt som muligt. Fra at huske dine præferencer til at vise dig den rette redekasse.
Nødvendige cookies og privatlivsvenlige analytiske cookies sikrer, at Vivara-webshoppen kan fungere pålideligt, sikkert og hurtigt, og at vi kan måle kvaliteten. Disse cookies er altid slået til. Hvis du vælger Acceptér alle, bruger vi også analytiske cookies, marketingcookies og personaliseringscookies. I den forbindelse behandler vi personoplysninger, såsom IP-adresse/cookie-ID samt klik- og browseradfærd, og vi kan dele disse med udvalgte 10 partnere (se partnerlisten). Du kan til enhver tid ændre dit samtykke i vores cookieerklæring, som du også kan finde via linket nederst på siden under “Cookies”. Mere info: cookieerklæring og privatlivserklæring.
🪻Højsæson-tilbud - spar op til 120 kr!
Indkøbskurv
Fedt er den vigtigste energikilde for havens fugle. De grundlæggende ingredienser i disse energiruller er animalsk fedt og jordnøddemel. Denne smagsvariant indeholder ud over tørrede insekter også nigerfrø (meget afholdt af f.eks. stillidser). Man kan også overraske sine fugle med den variant, som indeholder bær.
Energiruller fra Vivara egner sig godt til foderbrættet. Desuden fører vi også en praktisk holder: enten en metalkurv eller ”forklædt” som træstamme, hvis man er med på noderne! I træstamme-modellen indsættes fedtrullerne i dertil indrettede spalter.
| Varenummer | 104240119 |
|---|---|
| Mærke | CJ Wildlife |
| Bredde | 110 mm |
| Højde | 200 mm |
| Længde | 35 mm |
| Vægt | 0.525 kg |
| Hovedingredienser | Hvede, Majs, Hirse, Rapsfrø, Linfrø, Insekt olie, Tørrede insekter, Kalcium |
| Egnet til | Fugleborde, Eky’okulya ekyetongodde |
| Egnet dyreliv | Fugl |
| Cookienavn | Type | Expires | Beskrivelse |
|---|