FUGLE ELSKER FRØ...
VI ELSKER COOKIES
Vi bruger cookies for at gøre dit besøg på vores website så smidigt som muligt. Fra at huske dine præferencer til at vise dig den rette redekasse.
Nødvendige cookies og privatlivsvenlige analytiske cookies sikrer, at Vivara-webshoppen kan fungere pålideligt, sikkert og hurtigt, og at vi kan måle kvaliteten. Disse cookies er altid slået til. Hvis du vælger Acceptér alle, bruger vi også analytiske cookies, marketingcookies og personaliseringscookies. I den forbindelse behandler vi personoplysninger, såsom IP-adresse/cookie-ID samt klik- og browseradfærd, og vi kan dele disse med udvalgte 10 partnere (se partnerlisten). Du kan til enhver tid ændre dit samtykke i vores cookieerklæring, som du også kan finde via linket nederst på siden under “Cookies”. Mere info: cookieerklæring og privatlivserklæring.
🪻Højsæson-tilbud - spar op til 120 kr!
Indkøbskurv
Birketræets naturlige udstråling er her kombineret med fine detaljer – blandt andet en udfræset kant rundt om indflyvningshullet og fin afpassede kanter. Det sorte tag kan skrues af, så redekassen kan rengøres efter ynglesæsonen. Den udhulede birkestamme med de tidssvarende detaljer passer til skovklædte områder såvel som moderne haver.
| Varenummer | 905230119 |
|---|---|
| Mærke | CJ Wildlife |
| Bredde | 185 mm |
| Højde | 300 mm |
| Længde | 230 mm |
| Vægt | 1.95 kg |
| Egnet dyreliv | Fugl |
| Egnet til | Rødhals, Gærdesmutte, Solsort, Sangdrossel, Grå Fluesnapper |
| Farve | Brun |
| Materiale | Træ (FSC® 100%), Birk |
| Cookienavn | Type | Expires | Beskrivelse |
|---|