FUGLE ELSKER FRØ...
VI ELSKER COOKIES
Vi bruger cookies for at gøre dit besøg på vores website så smidigt som muligt. Fra at huske dine præferencer til at vise dig den rette redekasse.
Nødvendige cookies og privatlivsvenlige analytiske cookies sikrer, at Vivara-webshoppen kan fungere pålideligt, sikkert og hurtigt, og at vi kan måle kvaliteten. Disse cookies er altid slået til. Hvis du vælger Acceptér alle, bruger vi også analytiske cookies, marketingcookies og personaliseringscookies. I den forbindelse behandler vi personoplysninger, såsom IP-adresse/cookie-ID samt klik- og browseradfærd, og vi kan dele disse med udvalgte 10 partnere (se partnerlisten). Du kan til enhver tid ændre dit samtykke i vores cookieerklæring, som du også kan finde via linket nederst på siden under “Cookies”. Mere info: cookieerklæring og privatlivserklæring.
🪻Højsæson-tilbud - spar op til 120 kr!
Indkøbskurv
Man lægger næsten ikke mærke til disse udhulede birkestammer. De passer smukt ind i de grønne omgivelser i din have. Havefuglene vil værdsætte denne naturtro yngleplads. Taget kan skrues af redekassen, når den skal rengøres. Det er et naturligt produkt, hvilket medfører at størrelsen der af kan variere. Halvåben redekasse hvor bl.a. rødkælken, grå fluesnapper, gærdesmutte, hvid vipstjert, solsort og husrødstjert gerne vil bo.
| Varenummer | 907720119 |
|---|---|
| Mærke | CJ Wildlife |
| Bredde | 156 mm |
| Højde | 223 mm |
| Længde | 256 mm |
| Vægt | 1.615 kg |
| Egnet dyreliv | Fugl |
| Egnet til | Rødhals, Gærdesmutte, Sangdrossel |
| Farve | Forskellige/multi, Brun |
| Materiale | Træ (FSC® 100%), Birk |
| Cookienavn | Type | Expires | Beskrivelse |
|---|