FUGLE ELSKER FRØ...
VI ELSKER COOKIES
Vi bruger cookies for at gøre dit besøg på vores website så smidigt som muligt. Fra at huske dine præferencer til at vise dig den rette redekasse.
Nødvendige cookies og privatlivsvenlige analytiske cookies sikrer, at Vivara-webshoppen kan fungere pålideligt, sikkert og hurtigt, og at vi kan måle kvaliteten. Disse cookies er altid slået til. Hvis du vælger Acceptér alle, bruger vi også analytiske cookies, marketingcookies og personaliseringscookies. I den forbindelse behandler vi personoplysninger, såsom IP-adresse/cookie-ID samt klik- og browseradfærd, og vi kan dele disse med udvalgte 10 partnere (se partnerlisten). Du kan til enhver tid ændre dit samtykke i vores cookieerklæring, som du også kan finde via linket nederst på siden under “Cookies”. Mere info: cookieerklæring og privatlivserklæring.
🪻Højsæson-tilbud - spar op til 120 kr!
Indkøbskurv
Denne foderautomat er perfekt til de små fuglearter, idet den spærrer de større (dvs. Fugle over 70 g) adgangen til frøene. Foderautomatens åbning lukker automatisk og giver derfor de mindre fugle en chance for at æde et solidt måltid uden at blive skræmt væk af større fugle.
Så hvis du gerne vil se flere småfugle i din have og ikke bryder dig om et bur om foderstanden, er denne foderautomat det perfekte valg til dig.
Leto foderautomat er fremstillet af holdbare materialer og kan derfor holde til nogle år i haven. Den kan også rumme en betragtelig mængde foder, så den kræver ikke daglig genopfydlning.
| Varenummer | 300230119 |
|---|---|
| Mærke | CJ Wildlife |
| Bredde | 200 mm |
| Højde | 420 mm |
| Længde | 200 mm |
| Vægt | 0.845 kg |
| Egnet dyreliv | Fugl |
| Egnet til | Gråspurv, Musvit, Blåmejse, Rødhals, Bogfinke, Grønirisk, Skovspurv, Spætmejse, Sortmejse, Topmejse, Halemejse, Stillits, Stær |
| Farve | Sort |
| Materiale | Pulverlakeret metal, Rustfrit stål |
| Cookienavn | Type | Expires | Beskrivelse |
|---|