FUGLE ELSKER FRØ...
VI ELSKER COOKIES
Vi bruger cookies for at gøre dit besøg på vores website så smidigt som muligt. Fra at huske dine præferencer til at vise dig den rette redekasse.
Nødvendige cookies og privatlivsvenlige analytiske cookies sikrer, at Vivara-webshoppen kan fungere pålideligt, sikkert og hurtigt, og at vi kan måle kvaliteten. Disse cookies er altid slået til. Hvis du vælger Acceptér alle, bruger vi også analytiske cookies, marketingcookies og personaliseringscookies. I den forbindelse behandler vi personoplysninger, såsom IP-adresse/cookie-ID samt klik- og browseradfærd, og vi kan dele disse med udvalgte 10 partnere (se partnerlisten). Du kan til enhver tid ændre dit samtykke i vores cookieerklæring, som du også kan finde via linket nederst på siden under “Cookies”. Mere info: cookieerklæring og privatlivserklæring.
Indkøbskurv
Indtast din e-mail for at få en lagerbesked:
Pindsvinets levesteder bliver mindre og mindre i takt med, at trægardinerne forsvinder, og mange mennesker har en pæn og velholdt have, som også er indhegnet. Pindsvin samler deres føde i de mørke timer og bevæger sig derefter over lange afstande, en til fire kilometer pr. nat.
Sørg for, at pindsvinene nemt kan bevæge sig fra have til have ved at have en pindsvinelåge. Pindsvinene behøver ikke at krydse veje, og (fatale) ulykker forhindres. Pindsvinelågen garanterer en sikker passage. Pindsvinelågen kan sættes fast med skruer (træhegn) eller med kabelbindere (andre hegn). Velegnet til træ- og metalhegn.
Monteringsmateriale medfølger ikke
| Varenummer | 131170119 |
|---|---|
| Mærke | Esschert |
| Bredde | 18 mm |
| Højde | 138 mm |
| Længde | 225 mm |
| Vægt | 0.164 kg |
| Egnet dyreliv | Pindsvin |
| Farve | Grøn, Sort |
| Materiale | Metal |
| Cookienavn | Type | Expires | Beskrivelse |
|---|