FUGLE ELSKER FRØ...
VI ELSKER COOKIES
Vi bruger cookies for at gøre dit besøg på vores website så smidigt som muligt. Fra at huske dine præferencer til at vise dig den rette redekasse.
Nødvendige cookies og privatlivsvenlige analytiske cookies sikrer, at Vivara-webshoppen kan fungere pålideligt, sikkert og hurtigt, og at vi kan måle kvaliteten. Disse cookies er altid slået til. Hvis du vælger Acceptér alle, bruger vi også analytiske cookies, marketingcookies og personaliseringscookies. I den forbindelse behandler vi personoplysninger, såsom IP-adresse/cookie-ID samt klik- og browseradfærd, og vi kan dele disse med udvalgte 10 partnere (se partnerlisten). Du kan til enhver tid ændre dit samtykke i vores cookieerklæring, som du også kan finde via linket nederst på siden under “Cookies”. Mere info: cookieerklæring og privatlivserklæring.
Indkøbskurv
Giv solitære bier et trygt sted at bygge rede med den kompakte Navariso insektblok. De forborede huller er særligt designet til solitære bier og skaber et ideelt skjulested, hvor bierne kan lægge æg og opfostre næste generation.
Solitære bier er vigtige bestøvere og spiller en stor rolle for biodiversiteten og et sundt havemiljø. Denne lille insektblok er en nem måde at støtte det lokale dyreliv på, selv i mindre uderum som altaner eller byhaver.
Navariso insektblok er fremstillet af FSC®-certificeret træ og har et naturligt, dekorativt udtryk. Den kan nemt hænges op på et solrigt og beskyttet sted tæt på blomstrende planter for det bedste resultat.
En enkel og effektiv måde at støtte bestøvere og bringe mere natur ind i haven.
| Varenummer | 101690119 |
|---|---|
| Mærke | CJ Wildlife |
| Bredde | 70 mm |
| Højde | 95 mm |
| Længde | 50 mm |
| Vægt | 0.12 kg |
| Egnet dyreliv | Bi, Insekt |
| Farve | Brun |
| Materiale | Træ (FSC® 100%) |
| Cookienavn | Type | Expires | Beskrivelse |
|---|