Vi bruger cookies til at gøre dit besøg på vores hjemmeside så gnidningsfrit som muligt, fra at huske dine præferencer til at vise den rigtige fuglekasse.
FUGLE ELSKER FRØ...
VI ELSKER COOKIES
Indkøbskurv
Giv havens nyttige insekter et trygt sted at bo med Jarvis insekthotel. Det er fremstillet i Europa af FSC-certificeret fyrretræ og skabt som et naturligt tilflugtssted med borede trækamre, der især giver enlige bier gode forhold til at lægge æg.
Den solide, trekantede ramme er behandlet for ekstra holdbarhed og afsluttet med et klassisk, diskret grønt tag, som falder smukt ind i havens omgivelser. Hvert insekthotel har desuden en indbygget metalkrog, så det er nemt at hænge op på hegn, vægge eller andre steder i haven.
Jarvis insekthoteller fås i tre størrelser og er en både dekorativ og praktisk måde at støtte bestøvere på og skabe mere biodiversitet lige uden for døren.
| Varenummer | 901750119 |
|---|---|
| Bredde | 400 mm |
| Højde | 360 mm |
| Længde | 120 mm |
| Vægt | 2.47 kg |
| Egnet dyreliv | Bi |
| Farve | Grøn, Brun |
| Materiale | Træ (FSC® 100%) |
| Cookienavn | Type | Expires | Beskrivelse |
|---|