FUGLE ELSKER FRØ...
VI ELSKER COOKIES
Vi bruger cookies for at gøre dit besøg på vores website så smidigt som muligt. Fra at huske dine præferencer til at vise dig den rette redekasse.
Nødvendige cookies og privatlivsvenlige analytiske cookies sikrer, at Vivara-webshoppen kan fungere pålideligt, sikkert og hurtigt, og at vi kan måle kvaliteten. Disse cookies er altid slået til. Hvis du vælger Acceptér alle, bruger vi også analytiske cookies, marketingcookies og personaliseringscookies. I den forbindelse behandler vi personoplysninger, såsom IP-adresse/cookie-ID samt klik- og browseradfærd, og vi kan dele disse med udvalgte 10 partnere (se partnerlisten). Du kan til enhver tid ændre dit samtykke i vores cookieerklæring, som du også kan finde via linket nederst på siden under “Cookies”. Mere info: cookieerklæring og privatlivserklæring.
🪻Højsæson-tilbud - spar op til 120 kr!
Indkøbskurv
Foderhus Chevy er et gennemtænkt og holdbart foderbord lavet af FSC-certificeret fyrretræ. Det miljøvenlige, grønmalede tag passer naturligt ind i haven og beskytter både foder og fugle mod regn og sne – så området holdes tørt og rent.
Med sin højere højde end gennemsnittet giver Foderhus Chevy øget sikkerhed mod rovdyr som katte, så fuglene kan spise i fred. De afbalancerede proportioner sikrer god stabilitet, selv i blæsevejr – et solidt og varigt tilskud til din dyrevenlige have.
Nem og hurtig at samle – alle nødvendige skruer og søm følger med. Rengøringen er lige så enkel takket være en forhøjet kant og drænhuller i bunden, der holder foderet friskt og tørt.
Placer foderbordet tæt ved et vindue for fuglekiggeri på nært hold – men sørg for læ mod vinden af hensyn til fuglenes komfort.
Vælg Vivara for kvalitetsfoderstationer, der støtter biodiversitet og bringer mere liv til din have.
| Varenummer | 300540119 |
|---|---|
| Mærke | CJ Wildlife |
| Bredde | 719 mm |
| Højde | 1432 mm |
| Længde | 719 mm |
| Vægt | 7.07 kg |
| Egnet dyreliv | Fugl |
| Egnet til | Blåmejse, Musvit, Rødhals, Solsort, Bogfinke, Gråspurv |
| Farve | Grå |
| Materiale | Træ (FSC® 100%), Skifer |
| Cookienavn | Type | Expires | Beskrivelse |
|---|