Vi bruger cookies til at gøre dit besøg på vores hjemmeside så gnidningsfrit som muligt, fra at huske dine præferencer til at vise den rigtige fuglekasse.
FUGLE ELSKER FRØ...
VI ELSKER COOKIES
Indkøbskurv
Dette blandede foder indeholder alle vitaminer, mineraler og øvrige ingredienser som ænder, svaner og gæs har behov for. Det er bedre at fodre med dette foder end med f.eks. brød fordi det indeholder flere næringsstoffer.
| Varenummer | 160050120 |
|---|---|
| Mærke | CJ Wildlife |
| Bredde | 290 mm |
| Højde | 361 mm |
| Længde | 62 mm |
| Vægt | 2.5 kg |
| Kalorier (pr. 100 g) | 301 |
| Hovedingredienser | Hvede, Byg, Soja, Solsikkeudstøder, Calciumkarbonat, Linfrø, Tørrede græspiller, Rørmelasse, Natriumchlorid, Multi vitaminer, Mineraler, Rapeseed Oil |
| Analytiske ingredienser | Fugtighed 12.86%, Råprotein 14.96%, Råfedt 2.55%, Råfibre 3.74%, Råaske 6.4%, Kulhydrater 54.49% |
| Egnet til | Fodring på jorden |
| Egnet dyreliv | Fugl |
| Cookienavn | Type | Expires | Beskrivelse |
|---|