FUGLE ELSKER FRØ...
VI ELSKER COOKIES
Vi bruger cookies for at gøre dit besøg på vores website så smidigt som muligt. Fra at huske dine præferencer til at vise dig den rette redekasse.
Nødvendige cookies og privatlivsvenlige analytiske cookies sikrer, at Vivara-webshoppen kan fungere pålideligt, sikkert og hurtigt, og at vi kan måle kvaliteten. Disse cookies er altid slået til. Hvis du vælger Acceptér alle, bruger vi også analytiske cookies, marketingcookies og personaliseringscookies. I den forbindelse behandler vi personoplysninger, såsom IP-adresse/cookie-ID samt klik- og browseradfærd, og vi kan dele disse med udvalgte 10 partnere (se partnerlisten). Du kan til enhver tid ændre dit samtykke i vores cookieerklæring, som du også kan finde via linket nederst på siden under “Cookies”. Mere info: cookieerklæring og privatlivserklæring.
🪻Højsæson-tilbud - spar op til 120 kr!
Indkøbskurv
Disse mejsebolde er fyldt med næringsrige nødder og frø og vil blive nydt af mange forskellige slags vilde fugle. Vi anbefaler at bruge dem sammen med EasyFlip mejseboldholderen. Læg blot boldene i holderen, klik låget på igen, find det perfekte sted i haven – og se, hvilke fugle der kommer forbi!
| Varenummer | 109650119 |
|---|---|
| Mærke | CJ Wildlife |
| Bredde | 250 mm |
| Højde | 120 mm |
| Længde | 50 mm |
| Vægt | 0.48 kg |
| Kalorier (pr. 100 g) | 480 |
| Hovedingredienser | Oksetalg, Hvede, Sorte solsikkefrø, Jordnødder |
| Analytiske ingredienser | Råprotein 14.5%, Råfedt 39.5%, Råfibre 9%, Råaske 2%, Kulhydrater 27% |
| Egnet til | Fugleborde, Eky’okulya ekyetongodde |
| Egnet dyreliv | Fugl |
| Cookienavn | Type | Expires | Beskrivelse |
|---|