Roskilde frøautomat i cedertræ

På lager
truck
3-5 hverdage
Roskilde frøautomat i cedertræ
Fri fragt fra 499 kr
Nem retur i 14 dage
Betal nu eller senere
Fremragende på Trustpilot i 11 lande
35+ år som specialist i haver fulde af liv

Beskrivelse

Fremstillet af FSC® certificeret materiale

Roskilde er en flot frøautomat i cedertræ, der er ideel til frøblandinger og andre små frø til havens fugle. Med foderåbninger på siderne og en lille foderbakke i bunden kan fuglene nemt sidde og tage frøene i ro og mag.

De gennemsigtige plexiglassider gør det let at se, hvornår det er tid til at fylde op. Genopfyldning er enkel: Skub taget op via ophænget, hæld frø i, og sæt taget på plads igen.

Frøautomaten er lavet af bæredygtigt træ og har en klar, vandbaseret lak, som beskytter overfladen. I bunden er der drænhuller, så frøene holdes mere tørre og friske, også i fugtigt vejr.

Roskilde leveres med et solidt ophæng (plastbelagt wire). Hæng den et roligt og gerne lidt beskyttet sted i haven, og nyd synet af fuglene, når de samles for at spise.

Specifikationer

Varenummer 936190119
Mærke C J Wildlife
Bredde 210 mm
Højde 362 mm
Længde 210 mm
Vægt 1 kg
Egnet dyreliv Fugl
Egnet til Blåmejse, Bogfinke, Gråspurv, Musvit, Skovspurv
Farve Brun, Sort
Materiale Træ (FSC® 100%)
check-circle

er nu lagt i din kurv

chevron-right Gå til kurven Fortsæt med at handle
Indlæser...