FUGLE ELSKER FRØ...
VI ELSKER COOKIES
Vi bruger cookies for at gøre dit besøg på vores website så smidigt som muligt. Fra at huske dine præferencer til at vise dig den rette redekasse.
Nødvendige cookies og privatlivsvenlige analytiske cookies sikrer, at Vivara-webshoppen kan fungere pålideligt, sikkert og hurtigt, og at vi kan måle kvaliteten. Disse cookies er altid slået til. Hvis du vælger Acceptér alle, bruger vi også analytiske cookies, marketingcookies og personaliseringscookies. I den forbindelse behandler vi personoplysninger, såsom IP-adresse/cookie-ID samt klik- og browseradfærd, og vi kan dele disse med udvalgte 10 partnere (se partnerlisten). Du kan til enhver tid ændre dit samtykke i vores cookieerklæring, som du også kan finde via linket nederst på siden under “Cookies”. Mere info: cookieerklæring og privatlivserklæring.
🪻Højsæson-tilbud - spar op til 120 kr!
Indkøbskurv
Ikke uden grund hedder disse mejsekugler ”Premium,” for der er tale om sande kaloriebomber. Disse mejsekugler er fremstillet af de bedste råvarer, og det gør dem til energirige lækkerbiskner, som alle fugle elsker. Med denne pakning med 30 stk. har du sikret dig et større forråd. Indpakningen er fremstillet af genbrugsmaterialer, så der er også tænkt på naturen.
Fordelene ved Mejsekugler Premium i overblik:
• Høj kvalitet og højt fedtindhold takket være ingredienser som fedt, sorte solsikkekerner og hakkede jordnødder.
• Fedtstof af høj kvalitet: Mejsekuglerne forbliver selv i hård kulde bløde nok til at kunne ædes, og de tåler også varmere temperaturer, hvis de vel at mærke hænges op i skyggen. Takket være det høje fedtindhold er mejsekuglerne også vandafvisende.
• Der er tale om mejsekugler uden net omkring, og de er dermed ufarlige for fuglene.
Eksklusivt hos Vivara. Produceret i Danmark.
| Varenummer | 102770119 |
|---|---|
| Mærke | CJ Wildlife |
| Bredde | 210 mm |
| Højde | 290 mm |
| Længde | 170 mm |
| Vægt | 2.4 kg |
| Kalorier (pr. 100 g) | 480 |
| Hovedingredienser | Oksetalg, Hvede, Sorte solsikkefrø, Jordnødder |
| Analytiske ingredienser | Råprotein 14.5%, Råfedt 39.5%, Råfibre 9%, Råaske 2%, Kulhydrater 27% |
| Egnet til | Fugleborde, Eky’okulya ekyetongodde |
| Egnet dyreliv | Fugl |
| Cookienavn | Type | Expires | Beskrivelse |
|---|