FUGLE ELSKER FRØ...
VI ELSKER COOKIES
Vi bruger cookies for at gøre dit besøg på vores website så smidigt som muligt. Fra at huske dine præferencer til at vise dig den rette redekasse.
Nødvendige cookies og privatlivsvenlige analytiske cookies sikrer, at Vivara-webshoppen kan fungere pålideligt, sikkert og hurtigt, og at vi kan måle kvaliteten. Disse cookies er altid slået til. Hvis du vælger Acceptér alle, bruger vi også analytiske cookies, marketingcookies og personaliseringscookies. I den forbindelse behandler vi personoplysninger, såsom IP-adresse/cookie-ID samt klik- og browseradfærd, og vi kan dele disse med udvalgte 10 partnere (se partnerlisten). Du kan til enhver tid ændre dit samtykke i vores cookieerklæring, som du også kan finde via linket nederst på siden under “Cookies”. Mere info: cookieerklæring og privatlivserklæring.
Indkøbskurv
Med denne træbeton kunstrede kan du lave en god redeplads til Bysvalen. På grund af redens grove struktur kan ungerne let komme ud af reden, når det er tid. Bagsiden af reden er hvid, fordi studier viser, at Bysvalen bliver tiltrukket af hvidt og de vil derfor hurtigere flytte ind. Hæng reden op på facaden af dit hus eller et skur. Reden bliver leveret med materiale til at hænge reden op med.
| Varenummer | 900700119 |
|---|---|
| Mærke | CJ Wildlife |
| Bredde | 126 mm |
| Højde | 384 mm |
| Længde | 160 mm |
| Vægt | 2.869 kg |
| Egnet dyreliv | Fugl |
| Egnet til | Bysvale |
| Farve | Grå |
| Materiale | Træ (FSC® 100%), Woodstone |
| Cookienavn | Type | Expires | Beskrivelse |
|---|