FUGLE ELSKER FRØ...
VI ELSKER COOKIES
Vi bruger cookies for at gøre dit besøg på vores website så smidigt som muligt. Fra at huske dine præferencer til at vise dig den rette redekasse.
Nødvendige cookies og privatlivsvenlige analytiske cookies sikrer, at Vivara-webshoppen kan fungere pålideligt, sikkert og hurtigt, og at vi kan måle kvaliteten. Disse cookies er altid slået til. Hvis du vælger Acceptér alle, bruger vi også analytiske cookies, marketingcookies og personaliseringscookies. I den forbindelse behandler vi personoplysninger, såsom IP-adresse/cookie-ID samt klik- og browseradfærd, og vi kan dele disse med udvalgte 10 partnere (se partnerlisten). Du kan til enhver tid ændre dit samtykke i vores cookieerklæring, som du også kan finde via linket nederst på siden under “Cookies”. Mere info: cookieerklæring og privatlivserklæring.
Indkøbskurv
Holken kan placeras på en byggnad (som ett skjul) eller i ett träd. Vid placering i ett träd är det viktigt att detta är på en tjock gren som holken kan ligga i linje med, med en byggnad måste man ha tillräckligt med taköverhäng som skåpet kan hänga under. Entréöppningen ska vara mot syd/väst och minst 2 meter högt.
Den speciella ingången skyddar ugglorna från mård och ser till att holken alltid är mörk. I det stora häckningsrummet kan de nyfödda ugglorna sträcka ut sina vingar och göra flygövningar utan att lämna holken. Städning är inga problem, eftersom taket kan tas bort från holken. Holken är byggd av högkvalitativ 18 mm plywood, vilket gör den motståndskraftig mot väder och vind.
| Varenummer | 930640120 |
|---|---|
| Mærke | CJ Wildlife |
| Bredde | 510 mm |
| Højde | 380 mm |
| Længde | 850 mm |
| Vægt | 16.245 kg |
| Egnet dyreliv | Fugl |
| Egnet til | Kirkeugle |
| Farve | Grøn |
| Materiale | Træ (FSC® 100%) |
| Cookienavn | Type | Expires | Beskrivelse |
|---|