FUGLE ELSKER FRØ...
VI ELSKER COOKIES
Vi bruger cookies for at gøre dit besøg på vores website så smidigt som muligt. Fra at huske dine præferencer til at vise dig den rette redekasse.
Nødvendige cookies og privatlivsvenlige analytiske cookies sikrer, at Vivara-webshoppen kan fungere pålideligt, sikkert og hurtigt, og at vi kan måle kvaliteten. Disse cookies er altid slået til. Hvis du vælger Acceptér alle, bruger vi også analytiske cookies, marketingcookies og personaliseringscookies. I den forbindelse behandler vi personoplysninger, såsom IP-adresse/cookie-ID samt klik- og browseradfærd, og vi kan dele disse med udvalgte 10 partnere (se partnerlisten). Du kan til enhver tid ændre dit samtykke i vores cookieerklæring, som du også kan finde via linket nederst på siden under “Cookies”. Mere info: cookieerklæring og privatlivserklæring.
🪻Højsæson-tilbud - spar op til 120 kr!
Indkøbskurv
Swarovski ST BALANCE 14–35x50: let topoptik med perfekt balance
Med Swarovski AT/ST Balance introducerer SWAROVSKI OPTIK en revolutionerende kikkert, der ændrer måden, du oplever naturen på. Det er ikke bare en kikkert – det er en ny generation skabt til fri og stabil observation uden begrænsninger.
Swarovski ST BALANCE 14–35x50 beviser, at topkvalitet ikke behøver at være tung. Denne kompakte kikkert kombinerer Swarovskis enestående optik med den innovative SWAROBALANCE-teknologi, så du får en perfekt afbalanceret oplevelse – uanset hvor du er.
Det lette design og den gennemtænkte vægtfordeling gør, at kikkerten ligger stabilt i hånden og på stativet. Resultatet er et roligt, skarpt billede og høj komfort – selv under lange observationer.
Derfor er den investeringen værd
Mere stabilitet, mindre anstrengelse
Med SWAROBALANCE-teknologien føles kikkerten lettere og mere stabil. Det gør det nemmere at følge fugle og dyr – uden rystelser og med bedre kontrol.
Perfekt til livet på farten
Frihed til at opleve mere
Med Swarovski ST BALANCE 14–35x50 får du en let, kompakt og perfekt afbalanceret kikkert – så du kan nyde naturen fuldt ud.
| Varenummer | 961020119 |
|---|---|
| Mærke | Swarovski |
| Bredde | 91 mm |
| Højde | 80 mm |
| Længde | 268 mm |
| Vægt | 1.3 kg |
| Farve | Grøn |
| Objektivdiameter | 50mm |
| Udgangspupil | 3.6-1.4mm |
| Nærfokus | 3.4m |
| Synsfelt ved 1000 m | 70-39m |
| Synsfelt | Diagonally |
| Dioptrijustering (min-max) | +/- 5 |
| Farvekorrigerende linse | Nej |
| Planfeltlinse | Ja |
| Vandtæt | Ja |
| Digiskopering | Ja |
| Stativgevind | Ja |
| Cookienavn | Type | Expires | Beskrivelse |
|---|