FUGLE ELSKER FRØ...
VI ELSKER COOKIES
Vi bruger cookies for at gøre dit besøg på vores website så smidigt som muligt. Fra at huske dine præferencer til at vise dig den rette redekasse.
Nødvendige cookies og privatlivsvenlige analytiske cookies sikrer, at Vivara-webshoppen kan fungere pålideligt, sikkert og hurtigt, og at vi kan måle kvaliteten. Disse cookies er altid slået til. Hvis du vælger Acceptér alle, bruger vi også analytiske cookies, marketingcookies og personaliseringscookies. I den forbindelse behandler vi personoplysninger, såsom IP-adresse/cookie-ID samt klik- og browseradfærd, og vi kan dele disse med udvalgte 10 partnere (se partnerlisten). Du kan til enhver tid ændre dit samtykke i vores cookieerklæring, som du også kan finde via linket nederst på siden under “Cookies”. Mere info: cookieerklæring og privatlivserklæring.
🪻Højsæson-tilbud - spar op til 120 kr!
Indkøbskurv
Denne dekorative terrakottakrukke er som rede særligt velegnet til mejsefugle. Takket være en flad side kan redekrukken uden problemer hænges på en mur eller et stakit. På samme side er der desuden en stor åbning, men da åbningen vender ind mod muren eller stakittet, kan rovdyr ikke trænge ind i reden. Den store åbning er tænkt som hjælp ved rengøringen af redekrukken efter ynglesæsonen.
Terrakottakrukken rengøres bedst med vand og en børste.
Bemærk venligst: Indflyvningspind medfølger ikke
| Varenummer | 972320119 |
|---|---|
| Mærke | Esschert |
| Bredde | 133 mm |
| Højde | 168 mm |
| Længde | 228 mm |
| Vægt | 0.778 kg |
| Egnet dyreliv | Fugl |
| Egnet til | Musvit, Gråspurv, Spætmejse, Broget Fluesnapper |
| Farve | Brun |
| Materiale | Keramik |
| Hulformat | 32mm |
| Cookienavn | Type | Expires | Beskrivelse |
|---|