FUGLE ELSKER FRØ...
VI ELSKER COOKIES
Vi bruger cookies for at gøre dit besøg på vores website så smidigt som muligt. Fra at huske dine præferencer til at vise dig den rette redekasse.
Nødvendige cookies og privatlivsvenlige analytiske cookies sikrer, at Vivara-webshoppen kan fungere pålideligt, sikkert og hurtigt, og at vi kan måle kvaliteten. Disse cookies er altid slået til. Hvis du vælger Acceptér alle, bruger vi også analytiske cookies, marketingcookies og personaliseringscookies. I den forbindelse behandler vi personoplysninger, såsom IP-adresse/cookie-ID samt klik- og browseradfærd, og vi kan dele disse med udvalgte 10 partnere (se partnerlisten). Du kan til enhver tid ændre dit samtykke i vores cookieerklæring, som du også kan finde via linket nederst på siden under “Cookies”. Mere info: cookieerklæring og privatlivserklæring.
🪻Højsæson-tilbud - spar op til 120 kr!
Indkøbskurv
De originale mejsekugler indeholder en særdeles righoldig blanding af frø med bl.a. hele og afskallede solsikkekerner, hirse, majsflager og jordnøddeflager. Derfor er de også særligt afholdt blandt frøspisere som spurve, spætmejser og grønirisker.
Fordelene ved vores originale mejsekugler i punktform:
• Udviklet i samarbejde med ornitologer og naturværnsforeninger
• Uden net og derfor ufarlige for fuglene
• Kalorierige
• Fedt og frø af høj kvalitet.
Anbefales af ornitologer og flere naturværnsforeninger. Kun hos Vivara.
| Varenummer | 102130120 |
|---|---|
| Mærke | CJ Wildlife |
| Bredde | 180 mm |
| Højde | 120 mm |
| Længde | 60 mm |
| Vægt | 0.6 kg |
| Kalorier (pr. 100 g) | 488 |
| Hovedingredienser | Sorte solsikkefrø, Majsmel, Jordnøddemel, Solsikkehjerter, Gul Hirse, Calciumkarbonat, Oksetalg |
| Analytiske ingredienser | Råprotein 11.3%, Råfedt 35.1%, Råfibre 3.7%, Råaske 2.5%, Kulhydrater 39.4% |
| Egnet til | Fugleborde, Eky’okulya ekyetongodde |
| Egnet dyreliv | Fugl |
| Cookienavn | Type | Expires | Beskrivelse |
|---|