FUGLE ELSKER FRØ...
VI ELSKER COOKIES
Vi bruger cookies for at gøre dit besøg på vores website så smidigt som muligt. Fra at huske dine præferencer til at vise dig den rette redekasse.
Nødvendige cookies og privatlivsvenlige analytiske cookies sikrer, at Vivara-webshoppen kan fungere pålideligt, sikkert og hurtigt, og at vi kan måle kvaliteten. Disse cookies er altid slået til. Hvis du vælger Acceptér alle, bruger vi også analytiske cookies, marketingcookies og personaliseringscookies. I den forbindelse behandler vi personoplysninger, såsom IP-adresse/cookie-ID samt klik- og browseradfærd, og vi kan dele disse med udvalgte 10 partnere (se partnerlisten). Du kan til enhver tid ændre dit samtykke i vores cookieerklæring, som du også kan finde via linket nederst på siden under “Cookies”. Mere info: cookieerklæring og privatlivserklæring.
🪻Højsæson-tilbud - spar op til 120 kr!
Indkøbskurv
Det sunde alternativ til jordnøddesmør! Vi tilsætter nemlig ikke salt til dette specielle jordnøddesmør til havefugle. Glassene med jordnøddesmør er en kalorieholdig lækkerbisken for mange fugle, specielt for mejser og rødkælke.
Det særlige ved vores jordnøddesmør til havefugle:
• Næringsrigt og kalorieholdigt.
• Uden uhensigtsmæssige tilsætningsstoffer som salt og ristede jordnødder.
• Udviklet i samarbejde med ornitologer og naturværnsforeninger.
• Med en ekstra portion talg, der giver ekstra meget energi. Meget afholdt blandt havens fugle – især de mindre af dem.
Bedre end almindeligt jordnøddesmør.
| Varenummer | 101780119 |
|---|---|
| Mærke | CJ Wildlife |
| Bredde | 78 mm |
| Højde | 100 mm |
| Længde | 78 mm |
| Vægt | 0.33 kg |
| Kalorier (pr. 100 g) | 653 |
| Hovedingredienser | Oksetalg, Jordnøddemel, Majsmel, Deli-Kat |
| Analytiske ingredienser | Fugtighed 4.79%, Råprotein 10.41%, Råfedt 57.48%, Råfibre 1.02%, Råaske 1.15%, Kulhydrater 23.51% |
| Egnet til | Eky’okulya ekyetongodde |
| Egnet dyreliv | Fugl |
| Cookienavn | Type | Expires | Beskrivelse |
|---|