FUGLE ELSKER FRØ...
VI ELSKER COOKIES
Vi bruger cookies for at gøre dit besøg på vores website så smidigt som muligt. Fra at huske dine præferencer til at vise dig den rette redekasse.
Nødvendige cookies og privatlivsvenlige analytiske cookies sikrer, at Vivara-webshoppen kan fungere pålideligt, sikkert og hurtigt, og at vi kan måle kvaliteten. Disse cookies er altid slået til. Hvis du vælger Acceptér alle, bruger vi også analytiske cookies, marketingcookies og personaliseringscookies. I den forbindelse behandler vi personoplysninger, såsom IP-adresse/cookie-ID samt klik- og browseradfærd, og vi kan dele disse med udvalgte 10 partnere (se partnerlisten). Du kan til enhver tid ændre dit samtykke i vores cookieerklæring, som du også kan finde via linket nederst på siden under “Cookies”. Mere info: cookieerklæring og privatlivserklæring.
🪻Højsæson-tilbud - spar op til 120 kr!
Indkøbskurv
Havens små fugle giver fylder vores liv med så meget glæde, at det er vigtigt at sikre, de har det fornødne foder. Skal småfugle som rødhalse, musvitter og spurve holde sig sunde og friske, skal de have foder i afmålte bidder, som er fyldt med nærende, energifyldte ingredienser. Vores Fuglefrø Energiblanding til småfugle er sammensat af en af vores indsigtsfulde fugleeksperter, så vi ved, at de små fugle i haven vil synes om den.
Fuglemix Energiblanding indeholder små stykker oksetalg, der sikrer, at småfuglene får de fornødne kalorier. Blandingen indeholder også solsikkekerner, tørrede melorme og hakkede jordnødder, som alt sammen er godt for små fugles maver. Vi er sikre på, at fuglene vil flokkes om dit foderbræt eller foderautomat for at nyde denne blanding!
| Varenummer | 240470119 |
|---|---|
| Mærke | CJ Wildlife |
| Bredde | 300 mm |
| Højde | 320 mm |
| Længde | 65 mm |
| Vægt | 2.5 kg |
| Kalorier (pr. 100 g) | 487 |
| Hovedingredienser | Solsikkehjerter, Gul Hirse, Jordnødder, Havregrød, Majs, Talgpiller, Rapeseed Oil |
| Analytiske ingredienser | Fugtighed 9.14%, Råprotein 16.37%, Råfedt 29.08%, Råfibre 3.31%, Råaske 2.89%, Kulhydrater 39.94% |
| Egnet til | Fugleborde, Foderhuse, Fodring på jorden |
| Egnet dyreliv | Fugl |
| Cookienavn | Type | Expires | Beskrivelse |
|---|