FUGLE ELSKER FRØ...
VI ELSKER COOKIES
Vi bruger cookies for at gøre dit besøg på vores website så smidigt som muligt. Fra at huske dine præferencer til at vise dig den rette redekasse.
Nødvendige cookies og privatlivsvenlige analytiske cookies sikrer, at Vivara-webshoppen kan fungere pålideligt, sikkert og hurtigt, og at vi kan måle kvaliteten. Disse cookies er altid slået til. Hvis du vælger Acceptér alle, bruger vi også analytiske cookies, marketingcookies og personaliseringscookies. I den forbindelse behandler vi personoplysninger, såsom IP-adresse/cookie-ID samt klik- og browseradfærd, og vi kan dele disse med udvalgte 10 partnere (se partnerlisten). Du kan til enhver tid ændre dit samtykke i vores cookieerklæring, som du også kan finde via linket nederst på siden under “Cookies”. Mere info: cookieerklæring og privatlivserklæring.
🪻Højsæson-tilbud - spar op til 120 kr!
Indkøbskurv
Mange havefugle er helt pjattede med insekter. I store perioder af året er de ligefrem afhængige af dem. Mejsekugler med insekter giver ikke blot de bevingede venner den fornødne energi i form af kalorierigt fedt, men også det vigtige protein fra insekterne. Disse kugler er uden tvivl favoritten blandt mejser og rødkælke.
Fordelene ved vores mejsekugler med insekter i punktform:
• Udviklet i samarbejde med ornitologer og naturværnsforeninger
• Uden net og derfor ufarlige for fuglene
• Kalorierige
• Fedt og frø af høj kvalitet.
Anbefales af ornitologer og flere naturværnsforeninger. Kun hos Vivara.
| Varenummer | 102100120 |
|---|---|
| Mærke | CJ Wildlife |
| Bredde | 180 mm |
| Højde | 120 mm |
| Længde | 60 mm |
| Vægt | 0.6 kg |
| Kalorier (pr. 100 g) | 491 |
| Hovedingredienser | Hvede, Sorte solsikkefrø, Majsmel, Calciumkarbonat, Jordnøddemel, Tørrede melorme, Gammarus |
| Analytiske ingredienser | Råprotein 10.3%, Råfedt 25.6%, Råfibre 2.8%, Råaske 2.8% |
| Egnet til | Fugleborde, Eky’okulya ekyetongodde |
| Egnet dyreliv | Fugl |
| Cookienavn | Type | Expires | Beskrivelse |
|---|