FUGLE ELSKER FRØ...
VI ELSKER COOKIES
Vi bruger cookies for at gøre dit besøg på vores website så smidigt som muligt. Fra at huske dine præferencer til at vise dig den rette redekasse.
Nødvendige cookies og privatlivsvenlige analytiske cookies sikrer, at Vivara-webshoppen kan fungere pålideligt, sikkert og hurtigt, og at vi kan måle kvaliteten. Disse cookies er altid slået til. Hvis du vælger Acceptér alle, bruger vi også analytiske cookies, marketingcookies og personaliseringscookies. I den forbindelse behandler vi personoplysninger, såsom IP-adresse/cookie-ID samt klik- og browseradfærd, og vi kan dele disse med udvalgte 10 partnere (se partnerlisten). Du kan til enhver tid ændre dit samtykke i vores cookieerklæring, som du også kan finde via linket nederst på siden under “Cookies”. Mere info: cookieerklæring og privatlivserklæring.
Indkøbskurv
Foderhuset Vierno Taverne giver et frisk pust til haven. Takket være de store, åbne rundbuer i kuplen kan fuglene uden problemer nå ind til foderet.
Med Vivaras pælesystem kan du finde en plads til dette foderhus overalt i haven – eller ganske enkelt hænge det op i et træ. Denne seneste tilføjelse til Vierno-serien er forsynet med et stabilt ophæng af ståltråd.
Der findes også Vierno-modeller til vand og redemateriale samt andre foderhuse. Vierno Taverne fås også i grøn, rød og blå.
| Varenummer | 343440119 |
|---|---|
| Mærke | CJ Wildlife |
| Bredde | 145 mm |
| Højde | 148 mm |
| Længde | 145 mm |
| Vægt | 0.715 kg |
| Egnet dyreliv | Fugl |
| Egnet til | Gråspurv, Musvit, Blåmejse, Rødhals, Bogfinke, Grønirisk, Stær, Skovspurv, Sortmejse, Topmejse, Halemejse, Grønsisken, Stillits |
| Farve | Grøn |
| Materiale | Keramik |
| Cookienavn | Type | Expires | Beskrivelse |
|---|