Vi bruger cookies til at gøre dit besøg på vores hjemmeside så gnidningsfrit som muligt, fra at huske dine præferencer til at vise den rigtige fuglekasse.
FUGLE ELSKER FRØ...
VI ELSKER COOKIES
Indkøbskurv
Fedtrulle Acadia er propfuld af energirige ingredienser, som fuglene elsker. Desuden hjælper du fuglene med at stå de lange, kolde vinternætter igennem og forberede sig på ynglesæsonen. Fedtrullen kan også være en god håndsrækning under plejen af det nye kuld unger. Takket være hullet (diameter: 1,5 cm) kan fedtrullen let anbringes forsvarligt i det tilhørende foderhus Acadia (37026) eller i foderhus Acadia Duo (37027), som er indrettet til to fedtruller Acadia.
| Varenummer | 102450119 |
|---|---|
| Mærke | CJ Wildlife |
| Bredde | 150 mm |
| Højde | 100 mm |
| Længde | 70 mm |
| Vægt | 0.7 kg |
| Kalorier (pr. 100 g) | 535 |
| Hovedingredienser | Vegetabilsk olie, Majsmel, Hvede, Blandede frø, Majsstykker, Jordnødder, Olie |
| Analytiske ingredienser | Fugtighed 6.6%, Råprotein 9.4%, Råfedt 34.1%, Råfibre 1.3%, Råaske 1% |
| Egnet til | Fugleborde, Eky’okulya ekyetongodde |
| Egnet dyreliv | Fugl |
| Cookienavn | Type | Expires | Beskrivelse |
|---|